Pozisyon Kapatma

Enstrümanlar üzerinden yapılan işlemler Terminal Penceresi’ne düşer. Terminal penceresinde hesabınızla ilgili temel bilgiler görüntülenir. Bu alanda bir emire ait referans kodu, zaman bilgisi, işlem türü, lot miktarı, alış fiyatı, anlık fiyatı, komisyon, swap, kar/zarar durumunun fiyat üzerinden bilgisi anlık olarak gösterilir.

Emir iptali Terminal Penceresi üzerinden 2 farklı şekilde yapılabilir: İptal edilmek istenen emirin üzerine çift tıklayarak veya emrin üzerindeyken sağ tuşla gelen pencereden Emri Kapat seçeneğini seçerek:


İki işlemde de gelecek ekran aynı olacaktır.

İptal etmek istenen emir üzerine gelip çift tıklanıldığında yeni bir emir ekranı gelir.

Bu gelen ekran üzerinden Close butonu tıklandığında ilgili emir kapatılmış olur.

Çoklu Kapat

'Çoklu Kapat' emri, aynı paritede açık olan birden fazla pozisyonunuzu tek tıkla ayını anda kapatmaya yarayan bir emir kapatma metodudur. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi 3 adet farklı miktarlarda ve farklı yönlerde açık olan EURUSD pozisyonları Emir Türü bölümüne 'Çoklu Kapat' seçeneği seçildiğinde listelenmektedir. 

EURUSD için çoklu kapat butonuna tıklandığında bütün emirler aynı anda piyasa fiyatından kapanacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus çoklu emir kapatma penceresi açıldığında emirlerin listesinde hiçbir pozisyon seçili olmamalıdır. Seçili olması durumunda sistem sadece seçmiş olduğunuz emri kapatmak istediğinizi algılayıp, sadece seçili emri kapatacaktır.